Magazín

Články v kategorii Silniční cyklistika

Veloskin Chamois krém - pohodlně se usaďte

 24.01.2022    20

Každý cyklista dříve nebo později narazí na své limity. Fyzické i psychické. Oba tyto limity ovlivňuje do značné míry pohodlí. Nejde jen pohodlné kolo s dobře nastaveným posedem a kvalitní oblečení, ale i pohodlí sedacích partií a třísel.

Wanderer cestoval spíš mezi odvětvími než po světě

 21.01.2022    0

V němčině slovo Wanderer znamená cestovatel. Právě tento název v roce 1885 nejlépe vystihoval filozofii produktů Johanna Baptista Winklhofera a Richarda Adolfa Jaenicka z německého města Chemnitz, a rozhodli se tak pojmenovat svou firmu. Jejich úplně prvním výrobkem, který vznikl už rok před založením firmy, byl velociped.

Cannondale Synapse 2022 a SmartSense – totální integrace

 18.01.2022    26

Ať už se nám to líbí nebo ne, zavádění různých elektronických senzorů, ovladačů, světel a řazení pokračuje v cyklistice mílovými kroky. Cannondale u svého nového modelu Synapse jde s technologií SmartSense ještě mnohem dál.

Covid, šance pro nový začátek?

 16.01.2022    20

Kdybych měl parafrázovat slova klasika „tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“, byl by podzim nešťastným zcela určitě. Anebo ne? Dá se na všem špatném hledat nějaké pozitivum?

Rozhovor: Cyklodcérky Brno - cyklistika pod Špilasem

 14.01.2022    34

Na jaře jsem na Instagramu objevila profil Cyklodcérky, který se věnoval cyklistice a dopravě v mém milovaném Brně. S Bárou, která stojí za profilem, jsem se krátce nato seznámila osobně a v září jsme natočily epizodu stejnojmenného podcastu. Tehdy se mě Bára ptala na závodění. Dnes se role vyměnily, a já se pro změnu Báry ptám na její projekt, pohyb po městech na kole, podcasty nejen o cyklistice a mnoho dalšího.

Caminade Caminargent - první hliníkové klenoty vážily jen 6 kilo

 13.01.2022    7

Caminade Caminargent je vlastně takové Bugatti mezi jízdními koly. Vyrobeno jich bylo jen malé množství, ale co kousek, to klenot. Vidět je naživo se hned tak někomu nepoštěstí a jejich hodnoty atakují ty nejvyšší částky ve světě sběratelů. Čím jsou kola Caminargent tak výjimečná?

Test: Bunda Eleven Combi Horizontal - ideální do chladného počasí

 10.01.2022    5

Venkovní podmínky jsou již většinu času takové, že byste psa nevyhnali. Aby se nám v tomto počasí jezdilo lépe, je třeba zvolit správné oblečení.

Perič - legenda mezi znalci

 06.01.2022    3

Lidí, kteří stavěli kola a rámy na míru jednotlivým jezdcům, bylo v Československu jako šafránu. Taková kola přitom patří k tomu nejlepšímu, co se ve světě cyklistiky vyprodukovalo. O to vzácnější jsou stroje od mistra rámaře Antonína Periče, legendy československé cyklistiky.

Test: Kalhoty Eleven Thermo - ideální společník do zimy

 05.01.2022    9

Jaro, podzim, zima. To jsou období, kdy střídáte oblečení jak na běžícím páse, teploty venku se mění ze dne na den. Pro tyto chladné dny jsem otestoval cyklistické kalhoty Thermo od Eleven.

Stalo se zítra – rok 2022 v cyklistice

 03.01.2022    8

Už si pomalu zvykáme na všelijaká neustále měnící se opatření. Loňský rok ale začal zasahovat cyklistiku nejen jako sportovní odvětví, ale i celý její výrobně–dodavatelský segment. Dá se i letos očekávat podobný vývoj?

Test: Blikačky Kellys Animal - Svítí jako prase. A jako medvěd.

 31.12.2021    28

Uvažovali jste někdy nad tím, jaké to je vozit na kole prase či medvěda? Já nad tím taky neuvažoval, ale když se nad tím teď zamyslím, tak byste pro ostatní účastníky provozu byli nepřehlédnutelní.

Rozhovor: Tomáš Kindl – iniciátor zákona o 1,5 metru

 30.12.2021    127

1. ledna vstupuje v účinnost nové pravidlo pro předjíždění cyklistů. Od Nového roku musejí řidiči motorových vozidel nechat předjížděnému cyklistovi prostor 1,5 metru. My jsme krátce vyzpovídali autora této myšlenky. Věří Tomáš Kindl, že se zákon bude dodržovat?