Magazín

Video: Holky, které se nebojí jízdy z kopce

 26.01.2022    2

V červnu 2020 to bylo poprvé, co se bikrosařka Sabina Košárková postavila na start sjezdového závodu, MSDH CUPu v Koutech nad Desnou, ze kterého jsme přinesli reportáž. Tehdy se ještě jen rozkoukávala, seznámila se dokonce s tvrdostí místní trati, ale boj s časem při jízdě z kopce nevzdala.

Giant Trance X E+ nová hliníková generace

 25.01.2022    2

Další z řady novinek Giantu je tentokrát zástupce elektrokol, Trance X E+, který slibuje 29palcová kola, vyšší integraci a lepší ovladatelnost.

Veloskin Chamois krém - pohodlně se usaďte

 24.01.2022    20

Každý cyklista dříve nebo později narazí na své limity. Fyzické i psychické. Oba tyto limity ovlivňuje do značné míry pohodlí. Nejde jen pohodlné kolo s dobře nastaveným posedem a kvalitní oblečení, ale i pohodlí sedacích partií a třísel.

Video: Pět kroků k bezpečné jízdě na sněhu

 23.01.2022    0

Rozhodně patříme mezi ty, kteří objevili krásu ježdění na sněhu. Vždyť příroda v zimě ukazuje svoji další tvář a dají se absolvovat hezké výlety po okolí.

Wanderer cestoval spíš mezi odvětvími než po světě

 21.01.2022    0

V němčině slovo Wanderer znamená cestovatel. Právě tento název v roce 1885 nejlépe vystihoval filozofii produktů Johanna Baptista Winklhofera a Richarda Adolfa Jaenicka z německého města Chemnitz, a rozhodli se tak pojmenovat svou firmu. Jejich úplně prvním výrobkem, který vznikl už rok před založením firmy, byl velociped.

Video: Co zkontrolovat po sezoně u fullu

 19.01.2022    0

Celoodpružené kolo dokáže zajistit obrovskou porci zábavy, na druhou stranu však vyžaduje o trochu více péče. V tomto videu najdete několik tipů, jak zkontrolovat celoodpružené kolo po sezoně, resp. na co si dát pozor.

Cannondale Synapse 2022 a SmartSense – totální integrace

 18.01.2022    26

Ať už se nám to líbí nebo ne, zavádění různých elektronických senzorů, ovladačů, světel a řazení pokračuje v cyklistice mílovými kroky. Cannondale u svého nového modelu Synapse jde s technologií SmartSense ještě mnohem dál.

Covid, šance pro nový začátek?

 16.01.2022    20

Kdybych měl parafrázovat slova klasika „tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“, byl by podzim nešťastným zcela určitě. Anebo ne? Dá se na všem špatném hledat nějaké pozitivum?

Rozhovor: Cyklodcérky Brno - cyklistika pod Špilasem

 14.01.2022    34

Na jaře jsem na Instagramu objevila profil Cyklodcérky, který se věnoval cyklistice a dopravě v mém milovaném Brně. S Bárou, která stojí za profilem, jsem se krátce nato seznámila osobně a v září jsme natočily epizodu stejnojmenného podcastu. Tehdy se mě Bára ptala na závodění. Dnes se role vyměnily, a já se pro změnu Báry ptám na její projekt, pohyb po městech na kole, podcasty nejen o cyklistice a mnoho dalšího.

Caminade Caminargent - první hliníkové klenoty vážily jen 6 kilo

 13.01.2022    7

Caminade Caminargent je vlastně takové Bugatti mezi jízdními koly. Vyrobeno jich bylo jen malé množství, ale co kousek, to klenot. Vidět je naživo se hned tak někomu nepoštěstí a jejich hodnoty atakují ty nejvyšší částky ve světě sběratelů. Čím jsou kola Caminargent tak výjimečná?

Video: 5 tipů jak uchovat nohy v teple

 12.01.2022    12

Byla by velká škoda přijít o pohled na krásy zimní přírody ze sedla kola jen proto, že vám bude zima na nohy...

Test: Bunda Eleven Combi Horizontal - ideální do chladného počasí

 10.01.2022    5

Venkovní podmínky jsou již většinu času takové, že byste psa nevyhnali. Aby se nám v tomto počasí jezdilo lépe, je třeba zvolit správné oblečení.