Magazín

Kola od Kohouta byla jen pro ty nejbohatší

 28.07.2021    0

Pro středoevropský region byla značka Kohout tím, co odstartovalo nárůst popularity cyklistiky a přitáhlo pozornost širokých mas obyvatelstva k tehdy novému vynálezu - jízdnímu kolu. I když Kohout nebyl prvním výrobcem v Čechách, sled událostí jeho krátké historie byl tím správným kořením na zvýraznění chuti cyklistiky.

Test: Rock Machine Blizzard INT e50-29: e-bike, který vás bude bavit

 27.07.2021    0

Do testu se nám dostal příjemně osazený Rock Machine Blizzard INT e50-29. Jestli jste si dosud mysleli, že na e-biku nemusíte makat, jste na omylu. Jízda v náročném terénu na něm rozhodně není zadarmo, pomoc v podobě elektromotoru však může posunout vaše hranice a dopřát vám zábavu, na kterou byste na klasickém kole třeba neměli fyzičku.

Pozvánka: Závody v následujících týdnech, co nás čeká?

 26.07.2021    4

Následujících několik týdnů je závodně nabitých a my vám přinášíme výčet několika z nich, které by vás mohly zajímat.

Tip na výlet: Vsetínské vrchy - Přes Vsacký Cáb tam a zpět

 24.07.2021    4

Spousta cyklistů minimálně z doslechu zná jižní stranu Moravskoslezských Beskyd zahrnujících například Rožnov pod Radhoštěm, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu atd. Už ale podstatně menší množství lidí zná cyklistické terény ve vedlejší oblasti...

Tokio 2020 +1 - Olympijské cyklistické souboje pod horou Fuji

 22.07.2021    3

Největší akce sportovního světa se nezadržitelně blíží. Olympijské hry startují 23. července v japonském Tokiu a hned v úvodních dnech je na programu cyklistika. Na jakých tratích se závodníci poperou o olympijské medaile?

Test: Craft ADV Offroad bib – jak mít vše po ruce

 21.07.2021    3

Každý víme, že alfa a omega dobrého švihu je stav kola i vašich nohou. Co ovšem dokáže pěkně zkazit legraci, je otlačený zadek. Všichni to známe.

Rozhovor: Sabina Košárková, výborná bikrosařka a nadějná sjezdařka

 19.07.2021    0

Do dalšího rozhovoru přijala pozvání mladá nadějná bikerka, Sabina Košárková, která nově posílila řady Kellys Factory týmu a krom parádně rozjeté kariéry bikrosařky se také začala věnovat sjezdu. Jak je pro ni těžké zvyknout si na velké kolo a co má v plánu na další roky?

Video: Rock Machine novinky - nejdřív zábava a pak zábava

 16.07.2021    10

Rock Machine přichází nejen s novým sloganem, ale i s novými koncepty, a to jak z oblasti silniční cyklistiky, tak i z oblasti horské či městské cyklistiky.

Jak se rodí jízdní kola - za branami Bike Fun International

 15.07.2021    5

Spoustu cyklistů určitě nejednou napadla myšlenka, jaký je vlastně postup výroby jejich kola, které pod sebou sedlají během svých vyjížděk. Pojďme si společně projít cestu zrození jednoho takového biku, která není vůbec jednoduchá a už vůbec netrvá krátkou dobu. Celý vývojový proces nám představili zaměstnanci společnosti Bike Fun International s. r. o. (dále BFI) z Kopřivnice, v jejímž podniku se vyrábí, a především kompletně vyvíjí mimo jiné všem známá kola značek Superior a Rock Machine.

700 km na počest J. S. Bacha

 14.07.2021    28

Rozhodnutí jet do Lipska se mi v hlavě zrodilo vloni pár dní po 603 km dlouhé jízdě do Drážďan. Celkem brzy na to, jak mě tehdy bolely nohy. Nejsilnější motivace pro mě byla ale návštěva místa spjatého se životem a osobností Johanna Sebastiana Bacha, jehož dílo velmi obdivuji. Jedná se největšího skladatele, který kdy žil, z jeho tvorby se čerpá prakticky dodnes.

Představení produktů Finish Line

 12.07.2021    17

Vždy jsem se řadil mezi cyklisty s cílem sportovní jízdy na bajku a bez rozdílu terénu. Mezi mé limity nepatří počasí, roční období, ani nálada. Jezdím na suchých površích, ale tak stejně projedu bahenní lázeň v lese, případně nějaký horský brod.

Rozhovor: Jana Lenemayer - Mamka, triatlonistka a zdravotní sestra

 11.07.2021    0

Je na plný úvazek mámou od rodiny a zdravotní sestrou, ale také úspěšnou závodnicí v terénním triatlonu a ambasadorkou značky pro ženy Liv.